Bilmeniz Gerekenler;

ÇİMSTON NEDİR? Çimstone bir marka. Türkiyede adını en çok duyuran ,reklam yapan ve bu sektörde ciddi paya sahip bir şirket.İsimleşmiş marka diyelim. Selpak gibi, pimapen gibi.. Bu malzemeyi üreten bir çok firma vardır; Örnek vericek olursak; Çinde Qrystal Quartz,Türkiye Manisada Üretilen BELENCO , İzmirde üretilen ÇİMSTONE ,Güney Korede üretilen SAMSUNG RADİANZ. Malzemenin asıl adı QUARTZ PANEL. Peki nedir bu quartz panel? Quarz doğada bulunan elmastan sonra 3. en sert maden olarak bilinen bayanlarında çogunlukla takı olarak kullandığı kristalize doğal taş. Radyasyonu emici  özelliği olduğu söylenen bu taş beyaz,mor,ve pembe renklerde olabilir. Peki Quarz Paneller Nasıl Yapılır? Basit bir dille anlatmaya çalışacağım. Quartz madeni inceltilip kum haline getildikten sonra(Tuz gibi düşünebilirsiniz) % 7 lik bağdaştırıcı kimyasalla hamur haline getirilir.Plaka halinde döküm yapılır yüksek basınçla preslenir , fırınlanır en son yüzey cilalanır ve işlenmeye hazır plakalar haline gelir.
 

ÇİMSTONE AVANTAJLARI NELERDİR? Avantajlarından bahsedicek olursak öncelikle renk seçenekleri.Granitlerde açık ve düz renkler bulmak zor ama quartzlar üretim ürünü oldukları için renk yelpazesi oldukça geniş. Mobilyanıza dekorasyonunuza uygun renkleri hatta renk tonlarını bile bulmanız mümkün. Quartzın sertliğinden bahsetmiştim bu özellik panellerin çizilmemesini ve yüzeyindeki cilasını çok uzun yıllar korumasında fayda sağlıyor. Yani quartz paneller çizimiyor.Üreticileri Kesme tahtası olarak kullanılabildiğini savunuyor.Ama siz yinede başka bi kesme tahtası kullanın .Neme lazım Dünyanın parası Eski bildiğimiz mutfakta kullanılan mermer tezgahlarda bayanların en çok şikayet ettiği konu ;LEKELER! Quartz paneller basınçla sıkıştırıldığı için emiciliği 0'a yakın değerlerde. Yani herhangi bir sıvıyı emmiyor.Çay Kahve vesaire..
 

ÇİMSTONE KANSOREJEN Mİ? ÖYLE DUYDUK... İçeriğinde polyester tarzı bağdaştırıcılar , sertleştiriciler olduğundan dolayı bu söylenti var. Yanlız kansorejen etkiyi görebilmeniz için paneller işlenirken ; kesilirken, cilalanırken çıkan tozu ciğerlerinize solumanız gerekiyor.Tabi tezgahınızı kullanırken bunu başarmanız çok zor. Tüm plastik malzemelerde kansorejen madde içerir örneğin elinizde tuttuğunuz mause .. Üretim yapılırken de ustalarımız gerekli ekipmanla önlemlerini alıyorlar toz maskesi gözlük vb. Yani şahsımca kafanıza takacağınız bir durum yok.  Mutfak yada banyo tezgahınız sizi kanser etmez..
 

ÇİMSTONE TAVSİYE Bu tamamen şahsımca yaptığım sadece bir tavsiyedir. Mutfak tezgahlarınızda deniz kabuklu, büyük cam parçacıklı panelleri tercih etmeyin. Kullandığınız kimyasallar çamaşır suyu kir çöz vs. bu maddeleri zamanla eritir ve te tezgahınızda çukurlar oluşabilir.

Copyright © 2014. Tüm hakları Eylül Dekorasyon aittir.SARIGAZI V.D 31958270634

 

 


HATA: Lütfen JavaScript'i Aktifleştirin.
Web sitemizi paylaşmak istermisiniz?.... Kapat !
Yatak Odaları     Yatak Odaları     Yatak Odaları     Yatak Odaları
4267 Kişi Paylaştı 3946 Kişi Paylaştı 954 Kişi Paylaştı 2761 Kişi Paylaştı
Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları
999 Kişi Paylaştı 994 Kişi Paylaştı 1057 Kişi Paylaştı 854 Kişi Paylaştı

Yaptığımız bazı örneklere bakmak istermisiniz?

Kapat Ve Siteye Gir!

Merak ettiğiniz nedir tıklayın sorun?

Bizimle çalışmak istermisiniz?
 

Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları  

Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları Yatak Odaları